Cam Küpeşte

  hizmetler Description

  Cam küpeşte, antik çağlardan beri gerek inşaat, gerekse süs eşyası olarak camdan yararlanılmaktadır. Günümüzde halen en basit araç gereçlerden iletişime ve uzay teknolojilerine kadar çok yaygın bir kullanım alanı vardır. Cam küpeşte soğutulmuş alkali ve toprak alkali metal oksitleriyle, diğer bazı metal oksitlerin çözülmesinden oluşan akışkan bir malzeme olup ana maddesi (SiO2) silisyumdur.

  Cam amorf yapısını koruyarak katılaşır. Üretim sırasında hızlı soğuma nedeniyle kristal yapı yerine amorf yapı oluşur. Bu yapı cam küpeşte sağlamlık ve saydamlık özelliğini kazandırır. Bizlerde böyle bir doğa dostu malzemeyi küpeşteyle harmanlayıp size sunuyoruz. Cam ilk olarak antik çağlarda üretilmiştir ancak bulunuş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Mevcut en eski cam eşyalar, Afrika’da bulunmuş M.S 1500’lü yıllara ait boncuklardır,”Taç Küpeşte“cam hijyenik ve doğayla dost. Camlı küpeşte genellikle yarısaydam veya saydam halde kullanılan sert, kırılgan olan ve sıvıların muhafazasında kullanmılan inorganik sıvı malzemedir.

  Cam Küpeşte Nedir, Nerelerde Kullanılır?

  Cam küpeşte genellikle evlerin balkonlarında ya da teraslarında dekoratif görünüm sağlayan aynı zamanda korkuluk görevi gören dekorasyonlara küpeşte denilmektedir. Günümüzde artık kişiler evlerinin teraslarını camdan ya da alüminyum denilen malzemelerden oluşan küpeştelerle kapatmaktadırlar. Bu bir nevi balkonlarda korkuluk görevi görse de aynı zamanda yapıldığı alana modern ve estetik görünüm katmaktadır.

  Küpeşte dediğimiz balkon sistemleri artık sadece alüminyumdan değil camlardan da oluşmaktadır. Hatta cam balkon sistemleri günümüzde yeni yapılan binalarda çok fazla tercih edilmektedir. Küpeşte denilen sistem aslında korkuluk görevi de gördüğünden merdiven kenarlarında da kullanılmaktadır. Bu küpeşteler ahşaptan yapılabildiği gibi aynı zamanda alüminyum profillerden veya camlardan oluşmaktadır. Cam küpeşte sistemleri bağlantı elemanları tutuculu ile balkon, merdiven, teras ve havuz kenarlarında güvenliğinizi sağlamaktadır.

  Küpeşte kelimesinin eş anlamlısının korkuluk olduğunu düşünürsek gerek evlerin balkonlarının gerekse işyerlerinin güvenliğini sağlayabilmek için bu cam küpeşteler çok fazla binalarda uygulanmaktadır.

  Cam Küpeşte Modelleri Nelerdir?

  Cam küpeşteler günümüzde binaların balkon, teras gibi alanlarında korkuluk görevi görmesi açısından yapılmaktadır. Sadece bu alanlarda da değil binalarda bulunan merdiven kenarlarında, iş merkezlerinde, plazalarda bu cam küpeşteler oldukça tercih edilen sistemlerdir. Dolayısıyla kişiler artık balkon ve teras gibi alanlarında alüminyum ya da ahşap profillerden çok yeni bir balkon sistemi olan cam küpeşte modellerine ilgi duymaktadırlar.

  Cam küpeşte modelleri içerisinde kişinin evinin konumuna ya da terasının büyüklüğüne göre farklı çeşitler mevcuttur. Cam küpeşteler yapıldıkları alanlara modern ve estetik görünüm katarlar. Kullanım alanları bir hayli fazladır. Cam küpeşte tutucu isterseniz evinizin terasına, balkonuna veya bahçenizdeki havuzunuza güvenlik amacıyla yaptırabilirsiniz. Güvenlik için gerekli bir sistem olsa da aynı zamanda dekoratif bir görünüme sahiptir.

  Anlaşıldığı üzere cam korkuluk ya da küpeştelerin kullanım alanları fazladır. Günümüzde yeni yapılan binaların hemen birçoğunda bu cam küpeşte modelleri olarak adlandırılan sistemleri görebilmeniz mümkündür. Cam küpeşteler istenilen renklerde ve boyutlarda tasarlanabilir. Kırılmaya karşı dayanıklı camlardan oluşur. Temizliği gayet kolay olan cam küpeşteler zaman içerisinde kir ve pas oluşturmaz. Uygulandıkları alanlara zarif, estetik görünüm sunarlar.

  Cam küpeşte model açısından zengindir. Halatlı küpeşte modelleri, Fransız balkon korkuluk modelleri, camlı teras korkulukları ve merdivenlere uygulanan boyalı küpeşteler gibi çok sayıda küpeşte modelleri bulunmaktadır.

  Cam Küpeşte Fiyatları

  Cam küpeşteler bir nevi evlerin ya da iş merkezlerinin teraslarında düşmeyi önlemek için kenar kısımlarına yapılan dekoratif görünüm sağlayan korkuluk sistemidir. Çok fazla kullanım alanına sahip olan cam küpeşte fiyatları farklı olabilmektedir. Bu sistemler alışveriş merkezlerinde, stadyumlarda, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla uygulanmaktadır. Bu sistemlerde uygulanan alanın büyüklüğüne ve kullanılan malzemeye göre cam küpeşte fiyatları değişkenlik gösterebilir.

  Cam küpeşte fiyatları kullanılan camın ağırlığı ve kırılmaz oluşuyla da yakından ilgilidir. Firmamızın web sitesinden yaptığımız çalışmaları görebilir ve cam küpeşte fiyatları konusunda kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.


  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  × Bize Yazın!